Ankara İmplant Fiyatları

Ankara İmplant Fiyatları

İmplant ücretleri, yaptırmak istediğiniz implant sayınıza, eksik diş sayınıza, işlem için tercih edeceğiniz implant markasına, implant işleminde tercih ettiğiniz kaplama türüne bağlı olarak belirlenir.

Eksik diş sayınızın birden fazla olması ve implant tedavisinde tercih edeceğiniz implant markasının özellikleri, implant fiyatları değerlerimizi hesaplarken göz önünde bulundurduğumuz faktörlerdir.

Ankara İmplant Fiyatları 2020

2020 İmplant ücretleri tutarlarımızı belirlerken, tedaviye başlama aşamasında diş sağlığınızın sahip olduğu durumu göz önünde bulundururuz. Dişlerinizde yaygın çürük, diş eti problemi, kanamalar, önceki protez uygulamaları sebebi ile hasar almış dişler bulunuyor ise öncelikli olarak bu problemlerin tedavi edilmesini ve ardından implant tedavinse başlanmasını öneririz.

Bu duruma bağlı olarak, 2020 implant fiyatları, ağız ve diş sağlığınız için gerekli olan ilk müdahale tedavileri ücretlerini ve implant tedavisi kapsamında uygulanacak olan implant sayısına ve kaplama tercihine bağlı ücretleri içerirler.

İmplant Fiyatları 2020

Ankara İmplant Diş Fiyatları

Ankara İmplant diş ücretleri, tercih edeceğiniz tutucu implant markasının değeri ve tutucu implant üzerine uzman diş hekimince uygulanacak olan kaplama implant dişin fiyatı üzerinden hesaplanır. İmplant diş tedavilerimiz kapsamında, implant diş için tercih edeceğiniz kaplama çeşidini belirlemenizin ardından, kaplama çeşidini kaç adet diş kaybını gidermek amacıyla kullanacağımızı uzman diş hekimi incelmesi ile belirleyip, implant diş fiyatları hesaplamalarımız hakkında bilgi aktarırız.

İmplant Markaları Ve Fiyatları

İmplant markaları, ücretleri implant tedavi fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan faktörlerdir. Farklı implant markalarını, Implant Direct, Biomet3i, Nobel Biocare, Astra Tech, ITI, SKY Bredent, DTİ Implant şeklinde sıralarız. Bu implant markalarının her birinin ise kendine ait fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Bu duruma bağlı olarak implant tedavilerimiz kapsamında tercih ettiğiniz implant markasının ücreti, implant tedavi fiyatlarımız üzerinde oluşan değişimleri belirlemektedir.

Ankara İmplant Fiyatları

Ankara implant ücretleri, diş sağlığınızı geri kazanmanız amacıyla uygulayacağımız işlemler kapsamında hangi tedavi adımlarını geçirmeniz gerektiğine bağlı olarak belirlenirler.

İmplant tedavimiz kapsamında diş sağlığınızı geri kazanmanız ve estetik bir gülüşe sahip olmanız için implant öncesi diş çekimi, kemik içi implant uygulaması, implant dişte veener kuron seramik kaplama uygulaması tedavi aşamalarından hangisine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyip, fiyat değerlerini hesaplama yöntemini kullanıyoruz.

Diğer yandan implantın çıkarılması, implant ile diş üstü protez uygulaması, implant dişte akrilik veeneer kuron uygulama, implant destekli hareketli protezleri uygulama tedavi adımlarından hangisine gerek duyulduğuna ve uzman diş hekiminden tedavi alma koşuluna bağlı olarak fiyat değerlerimizi belirliyoruz.

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavi işlemi, eksik dişlerin giderilmesi için kullanılan uzman diş hekimi uygulamasıdır. İmplant tedavimiz kapsamında, çene kemiği içerinse titanyum implant yerleştirme işlemi uygulanır. Titanyum implant vidaların diş kaybı bulunan alana yerleştirme ve implant üzerine kaplama diş uygulama aşamalarımız, implant tedavimizi oluştururlar.

İmplant tedavilerimzi koşullarında diş kaybı yaşanan bölgeye yakın dişlerin kesilmesi gereği duyulmaz. Komşu dişlere zarar vermeme avantajı ile uygulanan implant tedavilerimizde, tedavi ardından implant diş ile kolaylıkla doğal dişlerinizin sahip olduğu fonksiyonlarla çiğneme ve yemek yeme işlemlerini, rahatsızlık duymadan gerçekleştirirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanmalıdır?

İmplant tedavisi uygulanmaya uyumlu kişiler hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • İmplant tedavilerimizi 18 yaşın üstünde olan ve çene, yüz gelişimini tamamlamış olan hastalara,
 • Tadavi öncesi çektiğimiz röntgen verileri kapsamında çene yapısı implant tedavisi için uygun olan hastalara,
 • Şeker hastalığının düzene girdiği tespit edilen bireylere,
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanımını implant tedavisi öncesi kesmiş olan bireylere,
 • Diş kayıpları nedeniyle gülüş estetiği ve diş sağlığı bozulan kişilere,
 • Diş kayıpları nedeniyle diş kökünün bulunduğu alanda boşluk problemi oluşan ve diş köküne dair işlevi kaybetme sorunu yaşayan hastalara, uygulamaktayız.

İmplant Tedavisi Neden Tercih Edilmeli?

İmplant tedavisini tercih etme kararı, kişi tarafından diş kaybı sebebi ile yaşadığı problemleri gidermek amacıyla alınır. Doğal dişleriniz ile uyumlu şekilde estetik görünüme sahip olan kalıcı veya çıkarılabilir yapay dişlere gereksinim duymanız halinde, bu dişler için güçlü bir temel hazırlamak amacı ile implant tedavisini tercih edersiniz.

Diş implantları yedek diş kökleri olarak adlandırılırlar. Bu duruma bağlı olarak, diş kayıplarınız sonucu diş köklerinizin hasar alması ve işlevlerini yitirmeleri halinde yeni dişlerinize kavuşmanız amacıyla implant diş tedavilerimizi uygularız. İmplantlar kemikle kaynaşacak şekilde tasarlanırlar. Bu avantajdan yararlanarak, implant dişleri gerçek dişleriniz ile aralarında farkın hissedilmeyeceği doğal görünümde ve renk niteliklerinde uygularız.

İmplant dişler, yanlış yapılan protez işlemleri sebebi ile oluşan konuşma bozukluklarını gidermek, mükemmel diş kökleri elde etmek, yemek yeme güçlüğünü ortadan kaldırmak, kişinin estetik diş görünümüne sahip olmasına bağlı olarak özgüvenini yükseltebilmesini sağlamak amaçlarıyla, tedavi kapsamlarımızda uygulanırlar.

İmplant Tedavi Muayenesi Fiyatları Nedir?

İmplant tedavi muayenesi ücreti hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • İmplant tedavimize başlama aşamasında ilk olarak muayene işlemimiz kapsamında hastanın genel sağlık durumu hakkında bilgi alırız.
 • İmplant tedavisi için uygun sağlık koşullarına sahip olup olmadığınız belirleriz.
 • Gerekli görmemiz halinde tedavimiz kapsamında çeşitli tahlil ve testleri uygularız.
 • Muayenemiz kapsamında çeşitli röntgen çekimlerini sağlayıp, implant uygulanacak olan ağız içi alanın ölçülerini alma işlem aşamasını gerçekleştiririz.
 • Tüm aşamalara bağlı olarak ön tedavi işlemlerine tabi tutulmanızın gerekliliği hakkında karar verip, uyguladığımız test, röntgen aşamalarını dikkate alarak implant fiyatları değerlerimizi belirleriz.

Tüm bu adımların ardından implant diş tedavisi yapacağımız alanın net ölçülerini elde ederek, doğal diş görünümüne en uygun yapıda uyguladığımız kaplama implant destekli dişleri, diş sağlınızı geri kazanmanız amacıyla uygularız.

Diş İmplatı Tedavisinden Önce Yapılması Gerekenler

Diş implantı tedavisi öncesi yapılacaklar hakkında detayları şu şekilde sıralarız:

 • Diş implantı tedavilerimiz öncesi gerekli muayene koşullarını tamamlarız.
 • İmplant uygulamamız için çeneden kalıp ile ölçü alma ve 3D görüntüleri elde etme amaçlı için kapsamlı röntgen çekimi aşamalarını gerçekleştiriyoruz.
 • Yöntemimiz sonunda implant uygulayacağımız çene alanınızın ideal ölçülerini üç boyutlu olarak saptıyoruz.
 • Muayene işlemi verileri kapsamında bağlı şartlara tedavi kapsamında uymanız öneriyoruz.
 • Diş etinizde iltihap tespit edilmesi halinde, uzman hekim önerisi kapsamında tedaviden birkaç gün önce ilaç kullanımı sağlamanız gerekir.
 • İmplant tedavisinde lokal anestezi yapılacağını bildirmemiz halinde tedaviniz öncesi iyi bir kahvaltı yapmayı tercih etmelisiniz.
 • Sedasyon veya genel anestezi ile implant diş tedavisi yapılmasını tercih etmeniz halinde tedavi öncesi yiyecek tüketmeme şartına uymalısınız.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İmplant tedavisini gerçekleştirme aşamasında uyguladığımız adımları şu şekilde sıralarız:

 • İmplant tedavisi öncesinde detaylı şekilde uzman diş hekimi muayenesi ve röntgen çekimi aşamalarını gerçekleştiririz.
 • İşlemler sonucunda çene yapısı implant tedavisine uygun olan hastalarımızı tedavi sürecine alırız.
 • İmplant tedavisinde acı hissedilmemesi için hastalara hafifi bir sedasyon uygulaması gerçekleştiririz.
 • Çene kemiklerinin, diş kaybı ardından kalan doğal dişlerin ve diş kaybı oluşan alanların tıbbi aşamalar kapsamında ölçülerini alırız.
 • Bu aşama ardından ise 3 farklı yöntem üzerinden diş implantı yerleştirme işleminden yararlanma imkanı bulunmaktadır.
 • İlk yöntem kapsamında hastanın dişini çekme ve oluşan boşluğa dikiş ve cerrahi müdahaleye gerek duymadan implant yerleştirme işlemi uygularız.
 • İkinci yöntem kapsamında, filep açma gereği duyulmadan lazer ile bir oluk oluşturarak implantı gerekli alna yerleştiririz.
 • Üçüncü yöntem kapsamında ise diş kökünün yerine geçmesi için çene kemiği alanına titanyum ve vidalı implant çeşidini mukoza üzerinden direk implant uygumla tercihi kapsamında kısa süreli cerrahi işlem ile yerleştiririz.
 • Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağını ise hastalarımızın diş ve ağız sağlığı durumlarını inceleyerek belirleriz.
 • İmplant uygumla işlemimiz ardından implant kökler üzerine zirkonyum veya metal destekli porselen gibi kaplama çeşitleri ile hazırlanmış olan doğal görünüme en yakın protez diş çeşitlerini uygularız.

Bu aşamalar ile gerçekleştirdiğimiz implant tedavilerimiz sonunda, doğal çiğneme fonksiyonuna kavuşacağınız, estetik bir gülüş elde edeceğiniz, diş hassasiyetlerinizi gidereceğiniz, diş kaybından dolayı oluşan diş boşluğu problemlerinizi geride bırakacağınız koşullardan yararlanmanızı sağlarız. İmplant diş uygulamalarımızda ideal implant fiyatları belirlemelerimizden yararlanacağınız tedavi kapsamlarımızla, estetik gülüş görünümleri kazanmanızı sağlarız.

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant Tedavisinde Başarılı Uygulama

İmplant tedavisinde başarılı çalışma sonuçlarından yararlanmanız için tedavi aşmalarında ihtiyaç duyduğunuz tıbbi uygulamaları saptama konusunda uzman olan bir hekim tarafından tedavi kapsamına alınmanız gerekir. İmplant tedavisinde kullanılan implant markası seçimi ve protez diş kaplamlarının doğal görünüme en yakın sonucu veren materyaller arasından seçilmesi kadar, bu materyalleri tedavi kapsamında uygulayacak olan diş hekiminin de uzmanlık alanında başarılı operasyonlar gerçekleştirmiş olması detayına dikkat etmeniz gerekir. Dr. Ömer Baydar diş hekimliği alanı tedavilerinde ve implant tedavisi sonuçlarında başarı tedavi koşulları ile net sonuçlara ulaşan önemli isimler arasında yer almaktadır.

İmplant Üzerine Protez Diş uygumla Fiyatı

İmplant üstüne protez diş uygulama ücreti hakkında bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Tedavi kapsamımızda implantın yardımcı kök olarak uygulanmasının ardından protez dişin üstüne eklenmesi aşamasına geçilmektedir. Bu duruma bağlı olarak tedavide kullandığımız implant kök modeli, implant kökün kaç diş için uygulandığı ve implant üzerine yerleştirdiğimiz protez dişin kaplama çeşidi gibi detaylara göre fiyatlarımız belirleriz.
 • İmplant diş kökü yerine geçeceği için implant yerleştirme işlemi ardından hastanın yaş kriterine bağlı olarak 2 ila 5 ay süre boyunca implantın çene kemiğine iyice oturmasını sağlayıp, bu süre zarfında gerekli kontrolleri gerçekleştiririz. Kontrol aşması için uygun fiyat koşullarımızı, implant tedavi ücreti belirlemelerimiz kapsamında yansıtırız.
 • Bu süre sonunda ise gerekli kalıcı protez dişleri implant kök üzerine yerleştirip, hastanın sağlıklı bir diş yapısına kavuşmasını sağlarız.

İmplant tedavilerimizin sonuçlarında, parçalanan dişlere, kurtarılamayacak seviyede kırık dişlere, kurtarılamayacak seviyede çürük dişlere ve diş kayıplarına sahip olan hastaları, estetik bir gülüşü destekleyen implant dişlere kavuştururuz.

İmplant Tedavisi Sırasında Acı Duyulur Mu?

İmplant tedavisinde acı hissetme, yumuşak diş etine uygulanan tedaviler sırasında duyulan acı hissinden çok daha azdır. Diğer yandan tıbbi koşullarda gerekli ilaç kullanımları ile acı hissi azaltılır. Tedavilerimiz kapsamında implant’ı, kişinin diş kaybının yaşandığı alanda bulunan çene kemiği bölümüne yerleştiririz. Çene kemiği ise, sinir dokularına ve yumuşak diş eti dokularına göre canlılığı çok daha düşük olan bir alandır. Bu duruma bağlı olarak implant tedavilerimizde rahatsız edici acıların hissedilmesi mümkün değildir.

İmplant Tedavisinde İlaç Kullanımı Var Mı?

İmplant tedavisi içinde ilaç kullanmak, uzman diş hekimince yapılan öneriler kapsamında gerçekleştirilir. İmplant tedavinize başlama aşaması öncesinde uyguladığımız muayene kapsamlarımızda diş eti bölgenizde iltihap olduğunuz tespit etmemiz halinde, ilaç kullanımı sağlarsınız. Bu durumun söz konusu olmadığı koşullarda ilaç kullanımı gerekmemektedir.

Diş etinde iltihap’a sahip olmanız halinde uzman hekimce önerilen seviyede antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı sağlanır.  Tedavimiz kapsamında antibiyotik kullanımı ile diş etinde yer alan iltihap’ın temizlenme işlemi ardından implant tedavisine başlama kararı alırız.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmplant tedavisinin fırsatları hakkında detayları şu şekilde sıralarız:

 • İmplant uygulamamız kapsamında, diş boşluklarına komşu olan dişlerin hiçbir şekilde zarar görmemesi,
 • Tedavi kapsamında sabit diş uygulanabilmesi,
 • Daha estetik görünümlü dişlere kavuşma,
 • Her tip gıdayı diş sızlaması veya ağrısı hissetmeden tüketme,
 • İlerleyen sürede diş sağlığını yüksek seviyede koruma,
 • Alt çene bölümünüzde tüm dişlerinizin olmaması halinde implant tedavisi ile tüm dişlerinize yeniden kavuşma,
 • İmplant üzerine eklenen protez dişler için doğal görünüme en yakın renk sonuçlarını veren kaplamaları tercih etme, avantajlarından yararlanırsınız.

Uyguladığımız implant tedavilerimizde doğal dişlerinize ile tam uyumlu implant dişlere sahip olmanızı sağlıyoruz.

İmplant Avantajları Nelerdir?
İmplant Avantajları Nelerdir?

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Risklidir?

İmplant tedavinsin risk taşıdığı durumlar konusunda ayrıntıları şu şekilde sıralarız:

 • Kronik kardiyovasküler ve diyabet rahatsızlıklarına sahip olma durumunda,
 • Gençlerin kemik gelişimlerinin henüz tamamlanmamış olduğu dönemde,
 • Hamilelik döneminde,
 • Bireyin sigara tüketiminin yüksek olduğu durumlarda,
 • Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı yaşanması halinde,
 • Boyun ve baş bölgelerinde yüksek oranda radyoterapi uygulamaları yapıldığı dönemlerde,
 • Kişinin bağ dokusu ve yüksek tansiyon rahatsızlıkları oranının yüksek olduğu durumlarda,
 • İleri bağışıklık sitemi sorunlarının ve hemofilinin yaşandı durumlarda, implant tedavisi müdahalelerinin riskli olduğu detayına değiniyoruz.

İmplant Hangi Maddeden Yapılmaktadır?

İmplantın yapıldığı madde, titanyum olarak belirlenmektedir. İmplant tedavilerimizde kullandığımız implant kökleri, implant markalarınca titanyum ve alaşım materyallerinden yapılmaktadırlar. İmplant tedavilerimizde kullandığımız implant cinsleri, ağız sıvılarından etkilenmeyip, ağız içinde oluşacak kuvvetlere karşı dayanıklılık özelliklerini sergilerler. Titanyum materyal implantların doku dostu olma özelliklerini sağlamaktadırlar.

İmplant Diş Ömrü Ne Kadardır?

İmplant dişin kullanım süresi, ağız sağlığına önem verilmesi ve gerekli hijyen koşullarının sağlanması halinde 20 ila 30 yıl arasındadır. Diş implantlarınızn ömrü, tedaviniz ardından uzman diş hekimi kontrollerinizi aksatmamanıza ve ağız sağlığınıza önem vermeniz bağlı olarak hesaplanır. Başarı koşullar ile gerçekleştirdiğimiz diş implantı ekimi işlemlerimiz ardından sert kabuklu yiyecekleri dişlerinizi ile kırmaktan kaçınıp, diş ipi kullanımı, diş fırçamla ile hijyen sağlama ve ağız temizliğinde gargara kullanımı tercih etme koşullarına özen göstererek, diş implantarınızın kullanım ömrünü uzatma imkanından yararlanırsınız.

Diş İmplantı Çeşitleri Nelerdir?

Diş implantı türleri:

 • Subperisotal İmplantlar,
 • İntramukozal İmplantlar,
 • Endösseöz İmplantlar,
 • Transosseöz İmplantlar,

Bu implant çeşitleri implant tedavilerimiz kapsamında uyguladığımız ve diş hekimliği alanında implant tedavilerinin başarılı şekilde uygulanması için genel olarak tercih edilen implant çeşitleridir. İmplant tedavilerinizde tercih ettiğimiz bu implant uygulama çeşitleri ile diş kaybı sorunlarınızı giderirken, estetik bir gülüşe sahip olmanız sağlıyoruz.

Subperiostal İmplantlar Çeşitleri

Subperiostal implant türleri, cerrahi müdahale ile çene kemiğine yerleştirilen implantlardır. İmplant tedavilerimizde kullandığımız subperiostal kafes biçimli implantları, çenede yer alan alveoler kemik üzerine yerleştirme işlemi ile uygulayarak, doğal diş fonksiyonlarınız ile aynı şekilde kullanabileceğiniz implant diş uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. 

Subperiostal implant tedavilerimiz sonucunda, yerleştirdiğimiz implantlar çiğneme gücünü tüm kemiğe yayarak, rahatsızlık duymadan gıdaları tüketebilmenizi ve bağ dokusu ile tam uyum yakalayarak konforlu protez diş kullanımından yararlanmanızı sağlarlar.

Subperiostal implant tedavilerimizden, kretin vertikal yüksekliğinizin endostal implant yerleştirmeye uygun olmadığı koşullarda yararlanmanızı sağlayarak, sizleri diş sağlığınıza yeniden kavuşturuyoruz.

Endosseöz İmplant Çeşitleri

Endösseöz implant türleri:

 • Vida implantlar,
 • Silindirik şekilli implantlar,
 • Blade implantlar,

Bu implant çeşitleri endosseöz implant çeşitleri olup, implant tedavilerimiz kapsamında sahip olduğunuz diş ve ağız sağlığı koşullarına bağlı olarak uygulanmaktadırlar. İmplant tedavimizde endosseöz implant çeşitlerini çene kemiğinizde yer alan uygun alana, uygun ölçüler üzerinden yerleştirerek gerekli kaplama dişlerin üzerine uygulanması aşamasına geçeriz. Tedavimizi sonlandırdığımız aşamada ise ağız kokusu, diş hassasiyeti, diş kaybı, işlevini yitişmiş diş kökü, estetik görünümden uzak diş dizilimi problemlerinizi ortadan kaldırarak, sağlıklı dişlere kavuşmanızı sağlıyoruz.

İntramukozal İmplant Çeşitleri

İntramukozal implant türleri, sadece üst çene protezleri uygulamalarımızda kullandığımız implant çeşitleridir. İmplant markalarınca mantar şeklinde tasarlanan ve titanyumdan yapılan İntra mukozal implant çeşitlerini, protezlerdeki retansiyonu yükseltmek amacıyla implant tedavileri kapsamlarımızda kullanıyoruz.

Transseoz İmplant Çeşitleri

Transseoz implant türleri, kemik boyunca implant uygumla tedavilerimiz kapsamında kullandığımız implant tipleridir. Diş hekim tıbbi tedavi yöntemlerinde sıklıkla tercih edilmeyen transseoz implant çeşitleri, başarılı hekimlerin müdahaleleri ile olumlu sonuçlar vermektedirler.

İmplant Diş Tedavisi Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmedir?

İmplant diş tedavisi yapılanların dikkat etmesi gerekenler hakkında detayları şöyle sıralarız:

 • İdeal ağız hijyenini sağlama: Doğal dişlerinizde uyguladığınız gibi implant dişlerinizin de diş eti sağlığını koruma amaçlı hijyen koşullarına uymanız gerekir. Dişlerinizi günde 2 kez fırçalama ve diş ipi kullanma işlemlerini sağlayarak, implat dişlerde yiyecek artığı kalmasını ve plak oluşmasını önlemeye özen göstermelisiniz. İnterdental adı verilen özel tasarlanmış fırçaları kullanarak, implant dişlerinizin ömrünü uzatma ve gerekli temizliği sağlama avantajı elde edersiniz.
 • Düzenli  sürelerde diş hekimine danışma: İmplantlarınızın uzun ömürlü yapısını korumak ve gerekli bakım koşulları hakkında bilgi almak için implant tedavimiz ardından uzman diş hekimi kontrollerine periyodik olarak devam etmenizi öneriyoruz.
 • İmplantlara zarar veren alışkanlıklardan kaçınma: İmplant tedaviniz ardından buz, şeker, kabuklu kuruyemiş gibi set besinleri dişleriniz ile kırmaktan kaçınmanız gerekir. Tütün ve kafeinli ürünlerin tüketimini azaltmanız ve tedavi sürecinden sonraki birkaç gün yumuşak yiyecekleri tercih etmeniz, implant dişlerinizin kullanım ömrünü korurken, bakım koşullarını ideal seviyede sağlamanıza yardımcı olur.

Önerilerimiz kapsamında uygulayacağınız adımlar ile başarılı implant diş tedaviniz ardından sağlıklı görünüme sahip gülüşünüzü uzun yıllar boyunca koruma avantajı elde edersiniz.

Diş İmplantı Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Diş implantı konusunda bilinecek ayrıntılar konusunda bilgileri sizler için şu şekilde sıralarız:

 • Diş implantı tedavilerinin diş hekimi yöntemleri kapsamında sahip olduğu başarı oranı % 98 olarak belirlenmiştir.
 • Diş implantı tedavilerimiz her hangi hastalık, darbe, yaralanma, yaygın diş çürüğü nedeniyle diş kaybeden hastalar için en ideal tedavi seçeneğimizdir.
 • İmplant dişlerimizi tedavimiz kapsamında tek bir diş kaybınızı veya birden fazla diş kaybınızı gidermek için kullanıyoruz.
 • Tedavilerimizde yer alan implant dişler, çene kemiği ile kaynama özelliklerine bağlı olarak protez takma dişlerin neden olduğu kayma problemlerini yaşamamanızı sağlarlar.
 • İmplant diş tedavilerimiz ile sabit köprü veya takma dişler gibi yemek tüketirken gürültü yapan, ağızda rahatsız kullanıma neden olan protez diş kullanımları sağlamak zorunda kalmanızı önleriz.
 • Takma diş veya köprü diş kullanımlarını tercih etmeniz halinde ise implant desteklerimizi tercih ederek, takma dişleri sabitleme yöntemi kapsamında daha sağlam ve çiğneme açısından daha konforlu dişlere sahip olma avantajı elde edersiniz.
 • Daha önceden bir implant diş tedavisi geçirdiyseniz ve implant dişlerinizi her hangi bir kaza sebebi ile hasar aldıysa, tedavimiz kapsamında zarar gören implantların çıkarıp, yerlerine yeni implantarın takılması işlemini uyguluyoruz.
 • İmplant diş uygulamalarımızda doğal diş rengine en yakın sonuçları sizler için sunuyoruz.

İmplant diş kişinin tat alma duysunu desteklemekte ve gıda tüketimi koşullarında konforlu kullanım özelliklerini karşılamaktadır. Tüm bu bilgilere bağlı olarak implant diş tedavimiz sonunda uzun yıllar boyunca kullanım sağlayacağınız, lekelenme problemine karşı dayanıklı, doğal dişler gibi çürümeyen implant dişlere sahip olma imkanından yararlanırsınız.

İmplant Tedavileri Türleri Nelerdir?

İmplant diş tedavisi çeşitleri:

 • İmplant destekli hareketli protez tedavisi,
 • Kemik içi silindirik implant tedavisi,
 • İmplant üstü kaplama kuron tedavisi,
 • İmplant ile metal desteksiz tam seramik kuron tedavisi,
 • İmplant üstü açma tedavisi,
 • Diş çekimi ile birlikte implant tedavisi,
 • Gömülü diş çekimi ile implant tedavisi,
 • Sert doku greftleme,

Tedavi işlemlerimiz kapsamında yararlanma imkanına sahip olduğunuz implant diş tedavisi çeşitlerini, tedavi kapsamımızda tercih edeceğiniz kaplama protez implant diş eklemlerine, implant diş tedavisi için gereken diş çekimi, gömülü diş çekimi ek tedavi koşullarına bağlı olarak fiyatlandırmaktayız.

İmplant Modelleri Nelerdir?

İmplant tasarımları:

 • Huantech implant: Almanya üretimli bir implant modelidir.
 • Biomet3i implant: Amerika üretimli bir implant modelidir.
 • Nobel Biocare : İsveç üretimli bir implant tasarımıdır.
 • SKY implant: Almanya üretimli implant tipidir.
 • ITI: İsviçre’de üretilen bir implant tasarımıdır.
 • Laser Lok: Amerika tarafından tasarlanan bir implanttır.
 • Astra Tech: İsveç üretimli implant çeşitlerindendir.
 • Tekka: Fransa merkez üretimli implant modellerindendir.
 • Hiossen, Osstem: Güney Kored’de üretilen implant modelleridir.
 • Xıve-Ankylos implant: İngiltere ve Almanya’nın ortak iş birliği ile ürettiği implant modelidir.

Diş hekimliği yöntemleri ile uygulanan implant diş tedavilerinde bu gibi birden fazla implant modelinden yararlanma koşulları benimsenerek, implant tedavileri gerçekleştirilmektedir. İmplant diş tedavilerimiz kapsamında çene kemiği ile en iyi uyumu yakalayan, çürüme eğilimlerinden etkilenmeyen, titanyum materyalli ve diş sağlığı dostu kullanımı destekleyen implant modelleri ile tedavi işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Zirkonyum Seramik İmplantlar Nedir?

Zirkon seramik implant, zirkonya seramik adı verilen biyo-uyumlu materyalden üretilen implantlardır. Zirkonyum seramik implantlar alerji oluşma risklerini en düşük düzeye indirme özelliği taşımaktadırlar. Tedavilerimiz kapsamında zirkonyum implant dişleri, metal desteğe ihtiyaç duymadan ve doğal diş rengine en yakın tonlarda uygulamaktayız. İmplat dişlerinizde uzun ömürlü ve en doğal sonuçları almanız için zirkonyum implant diş tedavilerini önerirken, kullanım ömrü uzun dental implantlardan yararlanma avantajı elde etmenizi destekliyoruz.

Metal desteksiz zirkonyum implant diş uygulamalarımızın en önemli avantajlarından biri beyaz diş rengine en doğal ton üzerinden ulaşmamızdır. Zirkonyum implant dişlerin diğer avantajlarını ise az bakım gerektirme, doğal dişler gibi tedavi edilebilme, metal kullanımına gerek duyulmaması sebebi ile biyo-uyumlu koşulları sağlama, şeklinde sıralıyoruz.

Zirkonyum İmplant Dişler Kimlere Uygulanır?

Zirkonyum implant diş yapılanlar:

 • Metale karşı alerjsi olan hastalarımız,
 • Metal alerjisi sebebi ile kronik rahatsızlık geçiren hastalarımız,
 • Metal implant kullanma tercihine sahip olmayan hastalarımız,

Bu hasta tiplerimiz için gerekli görülmesi halinde zirkonyum diş implantı tedavilerimizi uyguluyoruz. İmplantlar üzerine uyguladığımız doğal renge en yakın nitelikteki kaplama diş protezleri ile estetik gülüş yaratma amacıyla tedavilerimizi gerçekleştiriyoruz.

Zirkonyum İmplant İle Titanyum İmplant Tedavisi Farkları

Zirkonyum, titanyum implant tedavilerinde ayrılan noktalar:

 • Titanyum implant tedavimizde kullanılan implant modelleri gümüş renklidir.
 • Zirkonyum implant diş tedavisinde kullandığımız implantlar ise beyaz renkli olma özelliği taşırlar.
 • Metal implantlar ince diş etine sahip olan hastaların diş eti birleşim yerlerinde hafif fark edilir gri görünüme sebep olabilirken, zirkonyum implant çeşitleri ince diş etli hastalarımızda gri renk görünümünün oluşmasını engeller.
 • Metale karşı alerjiniz olması halinde implant diş uygulamalarımızda zirkonyum implant dişleri tercih ederek, alerjik reaksyonlardan ve uyumsuzluktan korunma kapsamında diş tedavilerinizin tamamlanmasını sağlıyoruz.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürede Biter?

İmplant tedavi süresi uzunluğu, 2 ila 5 ay arasında değişmektedir. İmplant diş tedavilerimizde implant kökü uygulama işlemimiz kapsamında, lokal anestezi ardından 15 dakikalık bir süreç içerisinde bir diş kaybını giderecek oranda tek implant uygulaması gerçekleştirmekteyiz. İşlem ardından 1-2 gün süre ile ağrı kesici kullanılmasını sağlayıp, hastanın sağlık durumuna bağlı olarak 2 ila 5 aylık süre kapsamında implantın çene kemiği ile uyum sağlaması için gerekli süre boyunca beklenmesini sağlıyoruz. Bekleme sürecinde, periyodik muayene koşullarını gerçekleştirip, implant üzerine protez diş ekleme aşamalarımıza geçiyoruz. Tüm tedavi sürecini ise 2 ila 5 aylık süre kapsamında, sağlıksal durumunuza bağlı olarak tamamlamanızı sağlayıp, sizleri estetik bir gülüşe kavuşturuyoruz.

Tedavi kapsamlarımızda belirlediğimiz implant fiyatları değerlerimizi ise implant diş tedaviniz sırasında tercih ettiğiniz implant modeli, implant diş çeşidi kaplaması, tedavi öncesi diş eti iltihabı giderilmesi, implatın uygulandığı diş sayısı değeri gibi faktörlerin tümünü göz önüne alarak, ideal koşullarda sizlere sunmak amacıyla çalışıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

bahçe salıncakları